Cykl wykładów z okazji 20-lecia MSOŚ

Wtorki, godz. 15.30, Sala 308 (3 piętro), Stary BUW, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28

Ochrona środowiska to dziedzina złożona, wielozadaniowa, wymagająca szerokiego, prawdziwie profesjonalnego podejścia. Postawy takiego podejścia powinny dostarczać interdyscyplinarne, międzywydziałowe studia. Czy spełniły to zadanie – można się będzie przekonać podczas tematycznych sesji panelowych. Wystąpią w nich absolwenci MSOŚ, spośród których większość pełni dziś odpowiedzialne funkcje w instytucjach, przedsiębiorstwach i organizacjach, działających na rzecz jakości środowiska i ochrony przyrody.

25.02.  Sesja jubileuszowa z okazji 20-lecia Międzywydziałowych Studiów Ochrony Środowiska (godz. 14.00, Pałac Tyszkiewiczów-Potockich, UW)

Cykl wykładów prowadzonych przez absolwentów MSOŚ w panelowych sesjach tematycznych:

04.03.  Ochrona przyrody w Polsce. Czy XXI wiek narzuca nam nowe wyzwania?

11.03.  Czy Pozarządowe Organizacje Ekologiczne (POE) liczą się w ochronie środowiska?
18.03.  Rozwój zrównoważony – szansa czy utopia?
25.03.  Czy można chronić środowisko bez planowania przestrzennego?
01.04.  Czy geoinżynieria służy ochronie środowiska?
08.04.  Pieniądze dla ochrony środowisk – dużo czy mało?
15.04.  Oceny środowiska – wszechpotężne, ale czy skuteczne narzędzie ochrony środowiska?
06.05.  Edukacja ekologiczna – czy dla wszystkich taka sama?
13.05.  Skażenie środowiska – czy wciąż nam coś grozi?
20.05.  Świat bez śmieci – czy to możliwe?
27.05.  Zmiany klimatu – czy korzystne dla środowiska?
03.06.  Podsumowanie i zaliczenie wykładów