Aktualność dodano: 2017.02.10
Informacje dotyczące zajęć terenowych

Zajęcia terenowe na Pobrzeżu odbędą się w terminie 7 maja - 11 maja 2017r.

Zajęcia terenowe "Zintegrowane techniki pomiarowe środowiska" odbędą się w terminie 25 czerwiec - 1 lipca 2017r.

Zajęcia terenowe w Górach Świętokrzyskich odbędą się w terminie 21 maja - 27 maja 2017r.:

• Baza kursu: Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach, 26-060 Chęciny
  • Zebranie inauguracyjne kursu: Niedziela, 21  maja 2017r. o godz. 20.00. Od godziny 14.00 można się kwaterować.
  • Termin zakończenie kursu: Sobota, 27 maja 2017r. ok. godz. 9.00
  • Obowiązkowe wyposażenie: legitymacja studencka oraz dokument uprawniający do bezpłatnej pomocy medycznej w państwowej placówce służby zdrowia, w razie nagłej potrzeby.
  • Odpłatność: Sekretariat MSOŚ zwraca koszty przejazdu PKP II kl posp. + autobus. Warunkiem otrzymania zwrotu pieniędzy jest okazanie oryginalnych biletów – bilety należy zachować! Noclegi pokrywa MSOŚ (bez pośrednictwa studentów). Wyżywienie jest na własny koszt. W bazie Kursu jest możliwość zamówienia posiłków. Szczegółowe informacje na ten temat będą w podane bliżej terminu kursu.
  • Dojazd: PKP II kl. posp. + autobus miejski nr 31 lub prywatna linia busów jadących do Chęcin.
  • Wyposażenie terenowe: mapa geologiczna Gór Świętokrzyskich (do ściągnięcia ze strony MSOŚ), notatnik terenowy w twardych okładkach, przybory do pisania i rysowania – ZWŁASZCZA OŁÓWEK, młotek, buteleczka z kroplomierzem na kwas, kompas turystyczny, mapa turystyczna Gór Świętokrzyskich, środki opatrunkowe, krem z filtrem UV.
  • Odzież: coś od deszczu i zimna, krem ochronny UV, nakrycie głowy, plecak, adidasy lub inne buty na twardej podeszwie do chodzenia po stromych skałach, ponadto kalosze lub lekkie szybkoschnące tenisówki do chodzenia po bagnach (miejscami  po kolana).
  • Kieszonkowe: Radzimy mieć ze sobą trochę bilonu lub banknoty o niskich nominałach (10zł, 20 zł), bo sklepy w Chęcianch mają zawsze problem z wydawaniem reszty z dużych nominałów.
  • KOLOKWIUM: Jest to trzyczęściowy test (botanika, geologia i ochrona środowiska), razem 30 pytań, jednokrotnego wyboru, na ocenę. Test odbędzie się w sobotę 27 maja, o godz. 8.00. Sprawdzenie testu odbędzie się tego samego dnia i oceny zostaną wstawione do USOSa. Poprawa niezaliczonego kolokwium odbywa się w trybie napisania eseju poprawkowego i oddania w terminie sesji poprawkowej we wrześniu.
  • Materiały dydaktyczne: mapa geologiczna 1, 2, 3  prezentacje 1, 2  Zielnik Świętokrzyski 1, 2, 3
  • Kadra Kursu z Wydziału Geologii
      dr hab. Ewa Głowniak (Instytut Geologii Podstawowej, Wydział Geologii UW),
      dr Marzena Szostakiewicz-Hołownia  (Instytut Hydrogeologii i Geologii Inżynierskiej, Wydział
      Geologii UW)
  • Kadra współprowadząca Kurs, z instytucji partnerskich:

dr hab. Jan Prażak (Państwowy Instytut Geologiczny, Oddział Świętokrzyski, Kielce)
      dr Bartosz Piwowarski (Ogród Botaniczny Geoparku Kielce)
      dr Agnieszka Pierścińska (Ogród Botaniczny Geoparku Kielce oraz Uniwersytet Jana
      Kochanowskiego w Kielcach)
      mgr Tomasz Paciorek („Usługi Ekologiczne”, Kielce)
      mgr Zbigniew Zapała (Zakłady Przemysłu Wapienniczego „Trzuskawica”, Sitkówka k/Kielc).