7 wydziałów to 7 razy więcej możliwości

Aktualności

Aktualność dodano: 2016.10.17
Międzynarodowy Szczyt Energetyczny dla Studentów Student Energy Summit - SES 2017

Międzynarodowy Szczyt Energetyczny dla Studentów (Student Energy Summit - SES) organizowany jest już po raz piąty. Organizatorem jest Student Energy - kanadyjska organizacja non-profit o charakterze globalnego ruchu, powstała na bazie obywatelskiej inicjatywy studentów z Uniwersytetu w Calgary w Kanadzie, w roku 2009.

Szczyt odbywa się co 2 lata w różnych miastach świata: Calgary (2009), Vancouver (2011), Providence (2013), Dżakarta (2015). Najbliższy odbędzie się w Merido (Meksyk) w dniach 13-18 czerwca 2017 r. (Uniwersytet Autonomiczny w Meksyku).

SES to najważniejsze z dedykowanych studentom całego świata wydarzeń w dziedzinie energetyki. Ukierunkowane jest ono na informowanie, integrację oraz inspirowanie młodych ludzi, dając  im potrzebne narzędzia do ulepszania globalnego systemu energii.

Do tej pory w szczytach SES brało udział 2000 przyszłych liderów z ponad 130 krajów. Przez proces selekcji przechodzi około 800 studentów z całego świata. Wśród zaproszonych autorytetów są eksperci energetyki z całego świata. W poprzednich edycjach brali udział m. in.: Sri Mulyani Indrawati (Dyrektor zarządzający, Grupa Banku Światowego), Suleiman Jasir Al-Herbish (Dyrektor generalny OPEC Fund for International Development), Noelee Heyzer (była Podsekretarz Generalny ONZ), Rajendra Pachauri (były przewodniczący Międzynarodowego Panelu Klimatycznego). Partnerami SES są uczelnie, rządy oraz instytucje międzynarodowe, a także najbardziej znane firmy energetyczne. Do tej pory były to m. in.: Shell, FortisBC, British Petroleum, Statkratt, Schneider Electric, Total, Suncor Energy, General Electric oraz Ministerstwo Energetyki Meksyku, Kanady, Norwegii czy Indonezji.

Więcej na stronach:

https://www.studentenergy.org/

http://studentenergysummit2017.com/