Aktualność dodano: 2018.03.06
"Dyplomy dla Warszawy" - trzecia edycja konkursu

Ruszyła trzecia edycja konkursu „Dyplomy dla Warszawy”, w którym przyznawane są nagrody autorom najlepszych rozpraw doktorskich i prac magisterskich z zakresu wszelkich specjalności naukowych dotyczących społeczno-gospodarczego rozwoju Warszawy.

Konkurs Prezydent m.st. Warszawy, organizowany od 2016 r. na celu wspieranie zainteresowania młodych badaczy rozwojem stolicy, a także zaangażowanie ich do współtworzenia jej tożsamości. Autorom najlepszych prac przyznane są nagrody finansowe – 15 tys. zł doktorom, 7 tys. zł magistrom.
- Nasze miasto jest inspirujące i zachęca do kreatywnego myślenia o jego teraźniejszości i przyszłości – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy – Tematy poruszane zarówno w pracach magisterskich, jak i rozprawach doktorskich dotyczą różnych, bardzo ciekawych aspektów rozwoju stolicy.

Do konkursu można zgłosić prace obronione w roku 2017na uczelni lub w jednostce naukowej z siedzibą w Warszawie, które nie były zgłaszane do konkursu w poprzednich edycjach. Zgłoszenia zawierające pracę magisterską lub doktorską, formularz zgłoszeniowy, streszczenie pracy oraz uzasadnienie spełnienia kryteriów (informacje o wymaganych dokumentach dostępne są na stronie internetowej Muzeum Warszawy) należy złożyć do 30 marca 2018 roku.

Organizatorem konkursu „Dyplomy dla Warszawy” jest Muzeum Warszawy.