Aktualność dodano: 2018.04.03
Z działaności Koła Naukowego studentów UCBS

We czwartek 22 marca odbyła się pierwsza prelekcja pt.: "Kampinoski Park Narodowy - przyrodniczy kontrast", którą wygłosili studenci UCBS Szymon Pukos oraz Szymon Sitek.

W bogatym programie znalazły się m.in.:
  • wstęp wraz z informacjami ogólnymi o Kampinowskim Parku Narodowym,
  • historia Parku,
  • ochrona przyrody - sposoby ochrony przyrody, Natura 2000,
  • monitoring - Stacja Bazowa "Kampinos",
  • różnorodność ekosystemów - flora i fauna,
  • atrakcje turystyczne.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem!

Na końcu odbyło się wręczanie nagród za Przyrodniczy Konkurs Fotograficzny.

Natomiast 24 marca Koło Naukowe studentów UCBS wraz z Kołem Biologów Terenowych odwiedziło Kampinoski Park Narodowy.
Na całodniową wycieczkę składało się: przejście Czarnym Szlakiem od parkingu w Truskawiu do Cmentarza w Palmirach, podczas którego zostały omówione zasady ochrony czynnej oraz ścisłej (na przykładzie OOŚ Cyganka), następnie studenci przeszli przez różnorodne ekosystemy - wydmy, łąki, grądy olsy, torfowisko wysokie Długie Bagno oraz poznali charakterystyczne gatunki, występujące na danych siedliskach. Studenci poznali również charakterystykę puszczańskiego osadnictwa. Zajęcia poprowadził dr Dawid Marczak.
W drugiej części dnia odbyły się zajęcia z monitoringu środowiska na Stacji Bazowej "Kampinos", gdzie prowadzony jest zintegrowany monitoring środowiska przyrodniczego.
Bardzo ciekawe informacje w tym temacie przekazał studentom dr Bogusław Kazimierski.
W naszej wyprawie towarzyszyła nam żołna Jerzyk, nasza maskotka, uszyta przez Skarbnika Koła Naukowego studentów UCBS - Weronikę Kisielińską.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wizyty w Kampinoskim Parku Narodowym.