Aktualność dodano: 2018.04.13
Certyfikat Akredytacyjny "Studia z Przyszłością”

Certyfikat akademickiej elity

Międzywydziałowe Studia Ochrony Środowiska
„Studia z Przyszłością”

Z dumą, satysfakcją i radością informujemy, że Międzywydziałowe Studia Ochrony Środowiska otrzymały (po raz drugi z rzędu!) Certyfikat Akredytacyjny „Studia z Przyszłością” wydany przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję Konsultingową PRC. Satysfakcja to dla nas tym większa, że prowadzone przez Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem dwustopniowe Międzywydziałowe Studia Ochrony Środowiska, otrzymały certyfikat „Studia z Przyszłością” w roku jubileuszowym.

MSOŚ zostały bowiem zainaugurowane na Uniwersytecie Warszawskim 25 lat temu i już przygotowujemy się do tegorocznego  jesiennego zjazdu absolwentów. Po raz drugi (konkurs i program akredytacji został uruchomiony trzy lata temu)

Międzywydziałowe Studia Ochrony Środowiska zostały zaliczone do najbardziej innowacyjnych i nowoczesnych kierunków i programów studiów na polskich uczelniach. W zasadzie otrzymaliśmy aż trzy certyfikaty: za studia I i II stopnia oraz „Laur Innowacji”.

Certyfikat „Studia z Przyszłością” uzyskują kierunki studiów, które – w opinii ekspertów – należą do grona akademickiej elity. Certyfikatem wyróżniane są kierunki i specjalności realizowane według nowoczesnych i innowacyjnych programów kształcenia, dobrze odpowiadające na potrzeby rynku pracy, zgodne z oczekiwaniami otoczenia społeczno-gospodarczego. O przyznaniu wyróżnień decyduje Komisja złożona z wybitnych naukowców specjalizujących się w problematyce jakości kształcenia i zarządzania szkolnictwem wyższym, pracujących m.in. na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie Śląskim i Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. W Komisji zasiadają również przedstawiciele środowiska gospodarczego.

Akredytacja wzorowana jest na najbardziej prestiżowych systemach certyfikacyjnych Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych. Celem Programu „Studia z Przyszłością” jest promocja kierunków studiów, które wyróżniają się na rynku nowoczesnością koncepcji kształcenia, jakością realizowanego programu oraz skutecznością w edukowaniu dla rynku pracy. Konkurs służy również promowaniu najbardziej innowacyjnych, oryginalnych i wartościowych merytorycznie pomysłów na kształcenie studentów – kształcenie z uwzględnieniem oczekiwań interesariuszy zewnętrznych uczelni. Znak Jakości „Studia z Przyszłością” otrzymają kierunki studiów, które swoje programy opierają na trzech filarach: dążeniu do przekazywania aktualnej, nowoczesnej wiedzy, kreowaniu umiejętności i kompetencji społecznych poszukiwanych przez pracodawców oraz inwestowaniu w najwyższą jakość edukacji.